A FENNTARTÓ ÓVODÁNKRÓL ALKOTOTT VÉLEMÉNYE
A fenntartó véleményének megismerésére érdekében 2012 májusában, sztenderdizált kérdőíves szóbeli megkérdezést végeztünk.
A kutatás célja volt:
-
Megismerni a fenntartó óvodánkról alkotott véleményét az intézményben folyó nevelő- oktató munkáról, az óvodai dolgozókról.
-
Feltárni a fenntartó véleményét az intézmény képviseletének színvonaláról.
-
Visszacsatolást kapni arról, hogy a Hivatal mennyire ismeri az óvoda pedagógiai programját, szakmai célkitűzéseit.
-
Megismerni továbbá az óvodával szemben támasztott fenntartói elvárásokat.
A kérdőívben a kutatási céloknak megfelelő, releváns, zárt kérdések szerepeltek. Szelektív kérdéstípust alkalmaztunk, hogy több alternatíva közül tudjanak az érintettek választani, így a véleményüket árnyaltabban megismerhettük.
Az érintett vezetők és a megkérdezett szakember véleménye minden kérdésben szinte teljesen megegyezett.
Ez azt igazolja, hogy óvodánkról egységes kép alakult ki a fenntartó körében, mely jó alapot jelenthet egy későbbi kommunikációs stratégiához, a reputáció menedzsmentfejlesztéshez.
A válaszadók mindegyike úgy nyilatkozott, hogy már járt az óvodában személyesen is. A rendszeres munkakapcsolat mellett, az óvodáról alkotott véleményüket az emberektől hallottak, és az óvodára vonatkozó írásos dokumentációk is befolyásolták.
Örvendetes tény, hogy a megkérdezettek, az intézmény pedagógiai és szakmai munkáját nagyon színvonalasnak értékelték, az ott dolgozókat kedvesnek és segítőkésznek jellemezték, akik szeretik a gyerekeket, és jó a kapcsolatuk a szolgáltatásaikat igénybe vevőszülőkkel is. .
Hasonlóan pozitív eredménynek tartjuk, hogy fenntartói oldalról az óvoda képviseletét is jónak, ill. nagyon jónak minősítették.
A pedagógiai munka szempontjából lényeges kérdés volt, hogy a Hivatal érintet vezetői, szakembere, mennyire ismerik az óvoda pedagógiai programját. E tekintetben is pozitív válaszok születtek, mivel mindegyik megkérdezett azt nyilatkozta, hogy ismeri az óvoda szakmai elképzeléseit, jónak tartja azokat és olvasták is a kérdéses programot.
A felmérés során fontos volt számunkra a fenntartó elvárásainak megismerése is.
A Hivatal vezetője úgy ítélte meg, hogy az óvoda jövője biztosított hosszú távon is, ez nagyon fontos megerősítés számunkra, a stratégiai elképzelések megvalósíthatósága, az itt dolgozók és az ide járó gyermekek jövője szempontjából.
A fejlesztések tervezését tekintve lényeges eredménynek tartjuk, hogy a fenntartói oldalról továbbra is minőségi munkavégzést várnak el intézményünktől, melynek az itt dolgozó pedagógusok, alkalmazottak a folyamatos szakmai ön- és szervezett képzés segítségével igyekeznek maximálisan megfelelni.
A 2012. évi fenntartói, szülői és dolgozói körben végzett felmérés összeredményét tekintve nagyon pozitív válaszokat kaptunk a Hétszínvirág Óvoda pedagógiai, szakmai munkáját illetően. Mindegyik célcsoport elismerően nyilatkozott az itt dolgozók szakmai és pedagógiai munkájáról, empátiájáról, felkészültségéről.
Azt azonban fontos kiemelni, hogy az intézmény tárgyi ellátottságát mind az itt dolgozók, mind az intézmény szolgáltatásait igénybe vevő szülők meglehetősen rossznak ítélték.
Lényegesnek tartjuk hangsúlyozni, hogy az intézmény jó szakmai hírnevének megőrzése érdekében, a fenntartónak fontos lenne javítania az óvoda tárgyi ellátottságának jelenlegi színvonalán, mert ez is a minőségi pedagógiai munka egyik elengedhetetlen feltétele.
|